Сабақтың тақырыбы: Егінші мен
қасқыр (Латвия
ертегісі)
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Ертегіні
рөлге бөліп түсініп оқу. Дамытушылық:
оқушылардың танымдық білім,білік дағдысын дамыту; Тәрбиелік: Достыққа
,еңбекке тәрбиелеу
Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, әңгімелеу.
Көрнекілігі: оқулық, суреттер, сызба.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру
кезеңі:Амандасу, түгендеу, оқушылардың зейінін сабаққа
аудару. «Алақан» жаттығуы.
- Көршілеріңе бұрылып,
алақандарыңды біріктіріп, жүректеріңнің жылуын беріңдер.
ІІ. Үй тапсырмасын
сұрау.
- Мысалға сүйеніп, шегіртке мен
құмырсқаны салыстырып сипатта.
- Шегіртке жаздай не істеді?
- Құмырсқа ше?
- Саған қайсысы ұнайды?
- Неге?
Үй тапсырмасын
пысықтау.
- Өмірде шегірткеге ұқсас адамдар бола
ма?
ІІІ. Жаңа сабақ:
1.Жаңа сабаққа даярлық.
Ексең егін , ішерсің тегін .
Жаңа сабақ бойынша түсінік беру.
-Балалар қазі р қай мезгіл?
-Ендеше күз мезгілі туралы ойымызды тірек – сызба арқылы
топтастырып көрейік.
егін жинау молшылық
Күз
күн
салқындайды ет,май
-Көбейту амалдарын орындау арқылы
сабағымыздың негізгі тақырыбын
ашып алайық.
-Көбейту амалын
орындап ,нәтижесіндегі
шыққан сандарды өсу
ретімен қою керек.
25:5 |
3х3 |
2:2 |
2х3 |
10х1 |
21:3 |
Ш |
Г |
Е |
Т |
І |
Е |
1-Е |
5-Р |
6-Т |
7-Е |
9-Г |
10-І |
-Балалар,ендеше
бүгін біз «Егінші мен
қасқыр»литва ертегісімен танысамыз.
1.Ертегіні рөлге бөліп түсініп оқу.
- Адам не жеп отыр
еді?
- Қасына не келді?
- Ол не жайлы
сұрады?
- Нан дастарханға
келгенше аз еңбек кетеді ме? Ретімен айтып көрші.
- Бұл айтылған жұмыстар қасқырға ұнады ма?
2. Сурет пен
ертегідегі оқиғаның арасында байланыс бар ма? Қандай?
3. Сызбадағы
сөздерді ретімен ата.
1-қатар. Егіншінің
еңбегі жайлы әңгімелеңдер?
2-қатар. Қасқыр
жөнінде не білесіңдер?
3-қатар. Дүниедегі
ең дәмді ас
қандай тағам деп ойлайсындар?
Сергіту
сәті :
ҮІ. Қорыту: Дүниедегі ең дәмді
ас қандай тағам деп ойлайсың? Пікіріңді дәлелде
ҮІІ.Үйге
тапсырма. Оқу,
әңгімелеу. Бағалау